ANINDA SİPARİŞ
Siparişiniz Aynı Gün Verilir
HIZLI TESLİMAT
En Geç 2 Günde Teslimat
İADE GARANTİSİ
Beğenmediğin Üründe İade İmkanı


Organik ürünler tüketmeniz için oldukça fazla neden var Organik Beslenmenin Faydaları

Organik ürünler tüketmeniz için oldukça fazla neden var. Sayısız araştırma gösteriyor ki organik ürünler sizin için de aileniz ve çevreniz için de çok daha iyi ama özellikle bazı kilit alanlarda!

 

Ödeyeceğiniz her fazla kuruşa değeceğini size kanıtlayan nedenler şöyle:

 

Organik gıdaların besin değerleri daha yüksektir

Elli yıldan fazla zamandır yapılan çalışmalar gösteriyor ki organik ürünlerin besin değeri çok daha fazla. Hala yapılmakta olan araştırmalarda da vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri daha etkili bir şekilde almanızı sağlıyor.

 

Organik besinler zararlı tarım ilacı barındırmazlar

Hemen her gün yediğimiz gıdaların içerdiği zararlı kimyasallarla ilgili haberler okuyoruz. Bir ürünün organik olabilmesi için doğal olarak yetişmiş, toplanmış ve tüm sürecini tamamlamış olması lazım.  Zararlı kimyasal maddeler, böcek ilacı, bitki öldürücü, antibiyotik ve büyüme hormonları ise asla içermezler. Bunun yerine organik tarımla ilgilenen çiftçiler ekili alanlarında gübre ve doğal olarak üretilmiş böcek ilaçları gibi daha güvenli yöntemlerle ürünlerini ve hayvanlarını yetiştirirler.

 

Organik besinler özellikle çocuklar için oldukça faydalıdır

Gıda ürünlerinde kullanılan kimyasallar özellikle çocukların hassas bedenleri için zararlıdır. Eğer çocuklarınız varsa, organik gıda kullanma konusunda daha titiz davranmalısınız. Eğer organik gıda tüketmenin maddi külfeti size fazla geliyorsa, o zaman hem hesaplı hem de çoğunlukla organik üretimine devam edilen, yemeden önce soymadığımız üzüm, elma, armut, dut ve lifli sebzeleri tercih edebilirsiniz.

 

Organik gıdalar doğa dostudur

Organik gıdalar geleneksel yollarla yetiştirildikleri, zararlı kimyasalları içermedikleri için çevreye de zarar vermezler. Organik tarım yiyeceklerin sağlıklı yetişmesi için ve çevreye zarar vermeyecek şekilde nöbetleşe ekimle yapılır. Bu dönemler toprakta bulunmayan kimyasallar toprağa ve suya aşılanmaz ve böylece yıllarca hasat yapabileceğiniz topraklarınız olur.